85450 | Chequer Hand Block Trim, Green - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85450 |
| Pattern Name | Chequer Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 1" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85450 | Chequer Hand Block Trim, Green - Schumacher Trim
85450 | Chequer Hand Block Trim, Green - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85450 |
| Pattern Name | Chequer Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 1" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85450 |
| Pattern Name | Chequer Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 1" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Check/Plaid |























