85481 | Ocular Hand Woven Brocade, Mellow - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85481 |
| Pattern Name | Ocular Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8" (20CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Purple |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85481 | Ocular Hand Woven Brocade, Mellow - Schumacher Fabric
85481 | Ocular Hand Woven Brocade, Mellow - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85481 |
| Pattern Name | Ocular Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8" (20CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Purple |
| Theme | Geometric |
Original: $1,519.00
-65%$1,519.00
$531.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85481 |
| Pattern Name | Ocular Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 8" (20CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Purple |
| Theme | Geometric |
























