85490 | Jaipur Fantaisie, Turquoise - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85490 |
| Pattern Name | Jaipur Fantaisie |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 17" (43CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% POLYAMIDE, 88% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85490 | Jaipur Fantaisie, Turquoise - Schumacher Fabric
85490 | Jaipur Fantaisie, Turquoise - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85490 |
| Pattern Name | Jaipur Fantaisie |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 17" (43CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% POLYAMIDE, 88% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Original: $434.00
-65%$434.00
$151.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85490 |
| Pattern Name | Jaipur Fantaisie |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 17" (43CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% POLYAMIDE, 88% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |


















