85510 | Pipe Illusion, Papaya - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85510 |
| Pattern Name | Pipe Illusion |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 73% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85510 | Pipe Illusion, Papaya - Schumacher Fabric
85510 | Pipe Illusion, Papaya - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85510 |
| Pattern Name | Pipe Illusion |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 73% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85510 |
| Pattern Name | Pipe Illusion |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 73% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
























