85541 | Country Braid, Teal - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85541 |
| Pattern Name | Country Braid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 1 1/2" (4CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 1% NYLON, 8% POLYESTER, 91% JUTE |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Blue |
| Theme | Basketweave |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85541 | Country Braid, Teal - Schumacher Trim
85541 | Country Braid, Teal - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85541 |
| Pattern Name | Country Braid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 1 1/2" (4CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 1% NYLON, 8% POLYESTER, 91% JUTE |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Blue |
| Theme | Basketweave |
Original: $38.50
-65%$38.50
$13.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85541 |
| Pattern Name | Country Braid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 1 1/2" (4CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 1% NYLON, 8% POLYESTER, 91% JUTE |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Blue |
| Theme | Basketweave |























