85583 | Zigzag Moderne Tape, Goldstone - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85583 |
| Pattern Name | Zigzag Moderne Tape |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85583 | Zigzag Moderne Tape, Goldstone - Schumacher Trim
85583 | Zigzag Moderne Tape, Goldstone - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85583 |
| Pattern Name | Zigzag Moderne Tape |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Geometric |
Original: $77.00
-65%$77.00
$26.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85583 |
| Pattern Name | Zigzag Moderne Tape |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Geometric |























