85600 | Swanson Scallop, Pewter - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85600 |
| Pattern Name | Swanson Scallop |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Gold |
| Theme | Cheic and Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85600 | Swanson Scallop, Pewter - Schumacher Fabric
85600 | Swanson Scallop, Pewter - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85600 |
| Pattern Name | Swanson Scallop |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Gold |
| Theme | Cheic and Modern |
Original: $311.50
-65%$311.50
$109.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85600 |
| Pattern Name | Swanson Scallop |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Gold |
| Theme | Cheic and Modern |
























