85742 | Roosevelt Awning Stripe, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85742 |
| Pattern Name | Roosevelt Awning Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 5" (13CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% POLYESTER FR, 52% TREVIRA CS |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85742 | Roosevelt Awning Stripe, Ivory - Schumacher Fabric
85742 | Roosevelt Awning Stripe, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85742 |
| Pattern Name | Roosevelt Awning Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 5" (13CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% POLYESTER FR, 52% TREVIRA CS |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Original: $241.50
-65%$241.50
$84.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85742 |
| Pattern Name | Roosevelt Awning Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 5" (13CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% POLYESTER FR, 52% TREVIRA CS |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
























