85755 | Jefferson Tented Stripe, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85755 |
| Pattern Name | Jefferson Tented Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% FIRE RETARDANT POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85755 | Jefferson Tented Stripe, Brown - Schumacher Fabric
85755 | Jefferson Tented Stripe, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85755 |
| Pattern Name | Jefferson Tented Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% FIRE RETARDANT POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Original: $171.50
-65%$171.50
$60.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85755 |
| Pattern Name | Jefferson Tented Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% FIRE RETARDANT POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














