85762 | Lincoln Small Stripe, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85762 |
| Pattern Name | Lincoln Small Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% POLYESTER, 57% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85762 | Lincoln Small Stripe, Green - Schumacher Fabric
85762 | Lincoln Small Stripe, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85762 |
| Pattern Name | Lincoln Small Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% POLYESTER, 57% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85762 |
| Pattern Name | Lincoln Small Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% POLYESTER, 57% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
























