85765 | Lincoln Small Stripe, Yellow - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85765 |
| Pattern Name | Lincoln Small Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 57% COTTON, 43% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85765 | Lincoln Small Stripe, Yellow - Schumacher Fabric
85765 | Lincoln Small Stripe, Yellow - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85765 |
| Pattern Name | Lincoln Small Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 57% COTTON, 43% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85765 |
| Pattern Name | Lincoln Small Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 57% COTTON, 43% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
























