85773 | Madison Wide Stripe, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85773 |
| Pattern Name | Madison Wide Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4 1/2" (11CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% POLYESTER, 55% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85773 | Madison Wide Stripe, Brown - Schumacher Fabric
85773 | Madison Wide Stripe, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85773 |
| Pattern Name | Madison Wide Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4 1/2" (11CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% POLYESTER, 55% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Original: $154.00
-65%$154.00
$53.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85773 |
| Pattern Name | Madison Wide Stripe |
| Collection | Mark D. Sikes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4 1/2" (11CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 45% POLYESTER, 55% Cotton |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














