85801 | Hanson Indoor/Outdoor Stripe, Flax - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85801 |
| Pattern Name | Hanson Indoor/Outdoor Stripe |
| Collection | Indoor/Outdoor Stripes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85801 | Hanson Indoor/Outdoor Stripe, Flax - Schumacher Fabric
85801 | Hanson Indoor/Outdoor Stripe, Flax - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85801 |
| Pattern Name | Hanson Indoor/Outdoor Stripe |
| Collection | Indoor/Outdoor Stripes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Original: $206.50
-65%$206.50
$72.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85801 |
| Pattern Name | Hanson Indoor/Outdoor Stripe |
| Collection | Indoor/Outdoor Stripes |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
























