85862 | Jungle Moss, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85862 |
| Pattern Name | Jungle Moss |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85862 | Jungle Moss, Sky - Schumacher Fabric
85862 | Jungle Moss, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85862 |
| Pattern Name | Jungle Moss |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Original: $259.00
-65%$259.00
$90.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85862 |
| Pattern Name | Jungle Moss |
| Collection | Caroline Z Hurley |
| Width | 53 1/8" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 5/8" (22CM) |
| Vertical Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |


















