85972 | Clyde Sheer, Driftwood - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85972 |
| Pattern Name | Clyde Sheer |
| Collection | Prairie |
| Width | 122" (310CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/4" (1CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/8" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 96% LINEN, 4% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85972 | Clyde Sheer, Driftwood - Schumacher Fabric
85972 | Clyde Sheer, Driftwood - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85972 |
| Pattern Name | Clyde Sheer |
| Collection | Prairie |
| Width | 122" (310CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/4" (1CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/8" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 96% LINEN, 4% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85972 |
| Pattern Name | Clyde Sheer |
| Collection | Prairie |
| Width | 122" (310CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/4" (1CM) |
| Vertical Repeat | 6 1/8" (16CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 96% LINEN, 4% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
























