86031 | Even Keel Outdoor Stripe, Rust - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86031 |
| Pattern Name | Even Keel Outdoor Stripe |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 70% POLYPROPYLENE, 30% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86031 | Even Keel Outdoor Stripe, Rust - Schumacher Fabric
86031 | Even Keel Outdoor Stripe, Rust - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86031 |
| Pattern Name | Even Keel Outdoor Stripe |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 70% POLYPROPYLENE, 30% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86031 |
| Pattern Name | Even Keel Outdoor Stripe |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 5" (13CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 70% POLYPROPYLENE, 30% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














