86070 | Ellie Alpaca Shimmer Sheer, Cream - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86070 |
| Pattern Name | Ellie Alpaca Shimmer Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% ALPACA, 23% WOOL, 3% COTTON, 15% HITEC POLYESTER, 38% RAYON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86070 | Ellie Alpaca Shimmer Sheer, Cream - Schumacher Fabric
86070 | Ellie Alpaca Shimmer Sheer, Cream - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86070 |
| Pattern Name | Ellie Alpaca Shimmer Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% ALPACA, 23% WOOL, 3% COTTON, 15% HITEC POLYESTER, 38% RAYON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86070 |
| Pattern Name | Ellie Alpaca Shimmer Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% ALPACA, 23% WOOL, 3% COTTON, 15% HITEC POLYESTER, 38% RAYON |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
























