86080 | Emmett Wool Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86080 |
| Pattern Name | Emmett Wool Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 122" (310CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



86080 | Emmett Wool Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
86080 | Emmett Wool Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86080 |
| Pattern Name | Emmett Wool Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 122" (310CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86080 |
| Pattern Name | Emmett Wool Sheer |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 122" (310CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% WOOL |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Stripes |
























