86121 | Amara Paisley, Oro - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86121 |
| Pattern Name | Amara Paisley |
| Collection | Acquerello |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 55 1/8" (140CM) |
| Vertical Repeat | 55 1/8" (140CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86121 | Amara Paisley, Oro - Schumacher Fabric
86121 | Amara Paisley, Oro - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86121 |
| Pattern Name | Amara Paisley |
| Collection | Acquerello |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 55 1/8" (140CM) |
| Vertical Repeat | 55 1/8" (140CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86121 |
| Pattern Name | Amara Paisley |
| Collection | Acquerello |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 55 1/8" (140CM) |
| Vertical Repeat | 55 1/8" (140CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Damask |














