86130 | Elio Flamestitch, Ruby - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86130 |
| Pattern Name | Elio Flamestitch |
| Collection | Acquerello |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 24% LINEN, 76% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Flamestitch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86130 | Elio Flamestitch, Ruby - Schumacher Fabric
86130 | Elio Flamestitch, Ruby - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86130 |
| Pattern Name | Elio Flamestitch |
| Collection | Acquerello |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 24% LINEN, 76% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Flamestitch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86130 |
| Pattern Name | Elio Flamestitch |
| Collection | Acquerello |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 11 3/8" (29CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 24% LINEN, 76% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Flamestitch |














