86140 | Elisabetta Tape, Lapis - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86140 |
| Pattern Name | Elisabetta Tape |
| Collection | Acquerello |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% COTTON, 15% POLYESTER, 37% VISCOSE, 28% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



86140 | Elisabetta Tape, Lapis - Schumacher Trim
86140 | Elisabetta Tape, Lapis - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86140 |
| Pattern Name | Elisabetta Tape |
| Collection | Acquerello |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% COTTON, 15% POLYESTER, 37% VISCOSE, 28% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86140 |
| Pattern Name | Elisabetta Tape |
| Collection | Acquerello |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/2" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% COTTON, 15% POLYESTER, 37% VISCOSE, 28% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Geometric |























