86190 | Tweed Tape Medium, Yellow - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86190 |
| Pattern Name | Tweed Tape Medium |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2" (5CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% POLYESTER, 8% FLAX, 76% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86190 | Tweed Tape Medium, Yellow - Schumacher Trim
86190 | Tweed Tape Medium, Yellow - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86190 |
| Pattern Name | Tweed Tape Medium |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2" (5CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% POLYESTER, 8% FLAX, 76% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86190 |
| Pattern Name | Tweed Tape Medium |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2" (5CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% POLYESTER, 8% FLAX, 76% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Solid |























