86192 | Tweed Tape Medium, Brown - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86192 |
| Pattern Name | Tweed Tape Medium |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2" (5CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% VISCOSE, 16% POLYESTER, 8% FLAX |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86192 | Tweed Tape Medium, Brown - Schumacher Trim
86192 | Tweed Tape Medium, Brown - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86192 |
| Pattern Name | Tweed Tape Medium |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2" (5CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% VISCOSE, 16% POLYESTER, 8% FLAX |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86192 |
| Pattern Name | Tweed Tape Medium |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2" (5CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% VISCOSE, 16% POLYESTER, 8% FLAX |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |























