86205 | Tweed Tape Narrow, Red - Schumacher Trim
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Find Schumacher Trim Product 86205 pattern name Tweed Tape Narrow color name Red from the collection Perennial Favorite Trims. Enjoy this popular Trim. A chic tweed tape in neutral colors and dusty pastel hues, it’s a finishing touch with irresistibly modern, fashionable panache. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86205 |
| Pattern Name | Tweed Tape Narrow |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 1" (3CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% FLAX, 76% VISCOSE, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86205 | Tweed Tape Narrow, Red - Schumacher Trim
86205 | Tweed Tape Narrow, Red - Schumacher Trim
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Find Schumacher Trim Product 86205 pattern name Tweed Tape Narrow color name Red from the collection Perennial Favorite Trims. Enjoy this popular Trim. A chic tweed tape in neutral colors and dusty pastel hues, it’s a finishing touch with irresistibly modern, fashionable panache. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86205 |
| Pattern Name | Tweed Tape Narrow |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 1" (3CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% FLAX, 76% VISCOSE, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Solid |
$45.50
86205 | Tweed Tape Narrow, Red - Schumacher Trim—
$45.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Find Schumacher Trim Product 86205 pattern name Tweed Tape Narrow color name Red from the collection Perennial Favorite Trims. Enjoy this popular Trim. A chic tweed tape in neutral colors and dusty pastel hues, it’s a finishing touch with irresistibly modern, fashionable panache. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86205 |
| Pattern Name | Tweed Tape Narrow |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 1" (3CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% FLAX, 76% VISCOSE, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Solid |























