86214 | Tweed Tape Wide, Brown - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86214 |
| Pattern Name | Tweed Tape Wide |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% VISCOSE, 8% FLAX, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86214 | Tweed Tape Wide, Brown - Schumacher Trim
86214 | Tweed Tape Wide, Brown - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86214 |
| Pattern Name | Tweed Tape Wide |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% VISCOSE, 8% FLAX, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86214 |
| Pattern Name | Tweed Tape Wide |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 76% VISCOSE, 8% FLAX, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Brown |
| Theme | Solid |























