86216 | Umi Tape, Black - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86216 |
| Pattern Name | Umi Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 12" (30CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Nautical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86216 | Umi Tape, Black - Schumacher Trim
86216 | Umi Tape, Black - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86216 |
| Pattern Name | Umi Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 12" (30CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Nautical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86216 |
| Pattern Name | Umi Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 12" (30CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Black |
| Theme | Nautical |























