86221 | Cherry Blossom, Cherry - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86221 |
| Pattern Name | Cherry Blossom |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 27" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% POLYESTER, 60% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86221 | Cherry Blossom, Cherry - Schumacher Fabric
86221 | Cherry Blossom, Cherry - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86221 |
| Pattern Name | Cherry Blossom |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 27" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% POLYESTER, 60% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86221 |
| Pattern Name | Cherry Blossom |
| Collection | Schumacher Classics |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 27" (69CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% POLYESTER, 60% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Botanical |


















