86230 | Universal Stripe, Ruby - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86230 |
| Pattern Name | Universal Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86230 | Universal Stripe, Ruby - Schumacher Fabric
86230 | Universal Stripe, Ruby - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86230 |
| Pattern Name | Universal Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
Original: $199.50
-65%$199.50
$69.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86230 |
| Pattern Name | Universal Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Stripes |
























