86240 | Dancing Stripe, Cedar - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86240 |
| Pattern Name | Dancing Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% COTTON, 20% JUTE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86240 | Dancing Stripe, Cedar - Schumacher Fabric
86240 | Dancing Stripe, Cedar - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86240 |
| Pattern Name | Dancing Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% COTTON, 20% JUTE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Original: $224.00
-65%$224.00
$78.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86240 |
| Pattern Name | Dancing Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% COTTON, 20% JUTE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














