86241 | Dancing Stripe, Jewel - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86241 |
| Pattern Name | Dancing Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% JUTE, 80% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86241 | Dancing Stripe, Jewel - Schumacher Fabric
86241 | Dancing Stripe, Jewel - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86241 |
| Pattern Name | Dancing Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% JUTE, 80% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Original: $224.00
-65%$224.00
$78.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86241 |
| Pattern Name | Dancing Stripe |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 17 5/8" (45CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% JUTE, 80% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
























