86250 | Sarita Tapestry, Java - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86250 |
| Pattern Name | Sarita Tapestry |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53 3/4" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 12 3/4" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 92% COTTON, 8% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86250 | Sarita Tapestry, Java - Schumacher Fabric
86250 | Sarita Tapestry, Java - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86250 |
| Pattern Name | Sarita Tapestry |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53 3/4" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 12 3/4" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 92% COTTON, 8% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86250 |
| Pattern Name | Sarita Tapestry |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53 3/4" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 12 3/4" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 92% COTTON, 8% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |














