86412 | Andreas Performance, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86412 |
| Pattern Name | Andreas Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 46" (117CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 8% RECYCLED POLYESTER, 65% ACRYLIC |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86412 | Andreas Performance, Brown - Schumacher Fabric
86412 | Andreas Performance, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86412 |
| Pattern Name | Andreas Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 46" (117CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 8% RECYCLED POLYESTER, 65% ACRYLIC |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86412 |
| Pattern Name | Andreas Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 28" (71CM) |
| Vertical Repeat | 46" (117CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 27% POLYESTER, 8% RECYCLED POLYESTER, 65% ACRYLIC |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |














