86450 | Acanthus Stripe Velvet, Mistral Sand - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86450 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Velvet |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% POLYESTER, 80% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86450 | Acanthus Stripe Velvet, Mistral Sand - Schumacher Fabric
86450 | Acanthus Stripe Velvet, Mistral Sand - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86450 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Velvet |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% POLYESTER, 80% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Original: $294.00
-65%$294.00
$102.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86450 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Velvet |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% POLYESTER, 80% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
























