86451 | Acanthus Stripe Velvet, Olive - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86451 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Velvet |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% COTTON, 20% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86451 | Acanthus Stripe Velvet, Olive - Schumacher Fabric
86451 | Acanthus Stripe Velvet, Olive - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86451 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Velvet |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% COTTON, 20% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86451 |
| Pattern Name | Acanthus Stripe Velvet |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54 3/8" (138CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% COTTON, 20% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
























