86552 | Ayla Embroidery, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86552 |
| Pattern Name | Ayla Embroidery |
| Collection | Exquisite Embroideries |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% LINEN, 20% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86552 | Ayla Embroidery, Spice - Schumacher Fabric
86552 | Ayla Embroidery, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86552 |
| Pattern Name | Ayla Embroidery |
| Collection | Exquisite Embroideries |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% LINEN, 20% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86552 |
| Pattern Name | Ayla Embroidery |
| Collection | Exquisite Embroideries |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 15 3/4" (40CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% LINEN, 20% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Orange |
| Theme | Stripes |
























