86600 | Flower Garden Tapestry, Multi - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86600 |
| Pattern Name | Flower Garden Tapestry |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 53" (135CM) |
| Vertical Repeat | 41 1/4" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 87% Cotton, 13% POLYAMIDE |
| Country of Origin | BELGIUM |
| Country of Finish | BELGIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86600 | Flower Garden Tapestry, Multi - Schumacher Fabric
86600 | Flower Garden Tapestry, Multi - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86600 |
| Pattern Name | Flower Garden Tapestry |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 53" (135CM) |
| Vertical Repeat | 41 1/4" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 87% Cotton, 13% POLYAMIDE |
| Country of Origin | BELGIUM |
| Country of Finish | BELGIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86600 |
| Pattern Name | Flower Garden Tapestry |
| Collection | A Country Life |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 53" (135CM) |
| Vertical Repeat | 41 1/4" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 87% Cotton, 13% POLYAMIDE |
| Country of Origin | BELGIUM |
| Country of Finish | BELGIUM |
| Color | Multi Color |
| Theme | Botanical |


















