86611 | Harris Merino Plaid, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86611 |
| Pattern Name | Harris Merino Plaid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 58" (147CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 1/2" (29CM) |
| Vertical Repeat | 12 3/4" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% MERINO LAMBSWOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86611 | Harris Merino Plaid, Spice - Schumacher Fabric
86611 | Harris Merino Plaid, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86611 |
| Pattern Name | Harris Merino Plaid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 58" (147CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 1/2" (29CM) |
| Vertical Repeat | 12 3/4" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% MERINO LAMBSWOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86611 |
| Pattern Name | Harris Merino Plaid |
| Collection | A Country Life |
| Width | 58" (147CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 11 1/2" (29CM) |
| Vertical Repeat | 12 3/4" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% MERINO LAMBSWOOL |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Check/Plaid |














