86620 | Lolaire, Document - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86620 |
| Pattern Name | Lolaire |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 59% COTTON, 18% POLYAMIDE, 23% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Pink |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86620 | Lolaire, Document - Schumacher Fabric
86620 | Lolaire, Document - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86620 |
| Pattern Name | Lolaire |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 59% COTTON, 18% POLYAMIDE, 23% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Pink |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86620 |
| Pattern Name | Lolaire |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54 3/4" (139CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 59% COTTON, 18% POLYAMIDE, 23% VISCOSE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Pink |
| Theme | Novelty |
























