86642 | Tyninghame Trellis, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86642 |
| Pattern Name | Tyninghame Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 14 1/8" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% LINEN, 82% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86642 | Tyninghame Trellis, Ivory - Schumacher Fabric
86642 | Tyninghame Trellis, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86642 |
| Pattern Name | Tyninghame Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 14 1/8" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% LINEN, 82% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Trellis |
Original: $224.00
-65%$224.00
$78.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86642 |
| Pattern Name | Tyninghame Trellis |
| Collection | A Country Life |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 9 1/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 14 1/8" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% LINEN, 82% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Trellis |
























