86680 | Kyara Handwoven, Brown & Black - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86680 |
| Pattern Name | Kyara Handwoven |
| Collection | World View |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4 3/4" (12CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% COTTON, 58% ACRYLIC |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86680 | Kyara Handwoven, Brown & Black - Schumacher Fabric
86680 | Kyara Handwoven, Brown & Black - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86680 |
| Pattern Name | Kyara Handwoven |
| Collection | World View |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4 3/4" (12CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% COTTON, 58% ACRYLIC |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86680 |
| Pattern Name | Kyara Handwoven |
| Collection | World View |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4 3/4" (12CM) |
| Vertical Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% COTTON, 58% ACRYLIC |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Diamond/Ogee |














