86690 | Samira, Birch - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86690 |
| Pattern Name | Samira |
| Collection | World View |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% COTTON, 12% POLYCOTTON, 17% VISCOSE, 15% POLYESTER, 8% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86690 | Samira, Birch - Schumacher Fabric
86690 | Samira, Birch - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86690 |
| Pattern Name | Samira |
| Collection | World View |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% COTTON, 12% POLYCOTTON, 17% VISCOSE, 15% POLYESTER, 8% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
Original: $329.00
-65%$329.00
$115.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86690 |
| Pattern Name | Samira |
| Collection | World View |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13" (33CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% COTTON, 12% POLYCOTTON, 17% VISCOSE, 15% POLYESTER, 8% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
























