86700 | Kapanga Embroidery, Oat - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86700 |
| Pattern Name | Kapanga Embroidery |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 57% COTTON, 43% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86700 | Kapanga Embroidery, Oat - Schumacher Fabric
86700 | Kapanga Embroidery, Oat - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86700 |
| Pattern Name | Kapanga Embroidery |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 57% COTTON, 43% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86700 |
| Pattern Name | Kapanga Embroidery |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 26 1/2" (67CM) |
| Vertical Repeat | 24 3/4" (63CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 57% COTTON, 43% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
























