86710 | Idris Stripe, Ochre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86710 |
| Pattern Name | Idris Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 25% JUTE, 75% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86710 | Idris Stripe, Ochre - Schumacher Fabric
86710 | Idris Stripe, Ochre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86710 |
| Pattern Name | Idris Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 25% JUTE, 75% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
Original: $164.50
-65%$164.50
$57.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86710 |
| Pattern Name | Idris Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 25% JUTE, 75% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
























