86712 | Idris Stripe, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86712 |
| Pattern Name | Idris Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% COTTON, 25% JUTE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86712 | Idris Stripe, Brown - Schumacher Fabric
86712 | Idris Stripe, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86712 |
| Pattern Name | Idris Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% COTTON, 25% JUTE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Original: $164.50
-65%$164.50
$57.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86712 |
| Pattern Name | Idris Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% COTTON, 25% JUTE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














