86720 | Ayan, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86720 |
| Pattern Name | Ayan |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 55% Cotton, 45% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86720 | Ayan, Terracotta - Schumacher Fabric
86720 | Ayan, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86720 |
| Pattern Name | Ayan |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 55% Cotton, 45% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Check/Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86720 |
| Pattern Name | Ayan |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Vertical Repeat | 3 3/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 55% Cotton, 45% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Check/Plaid |














