86740 | Nor Stripe, Ochre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86740 |
| Pattern Name | Nor Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% JUTE, 60% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86740 | Nor Stripe, Ochre - Schumacher Fabric
86740 | Nor Stripe, Ochre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86740 |
| Pattern Name | Nor Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% JUTE, 60% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86740 |
| Pattern Name | Nor Stripe |
| Collection | World View |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 3/4" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% JUTE, 60% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
























