86811 | Nikki Performance, Saffron - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86811 |
| Pattern Name | Nikki Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 56" (144CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/2" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% POLYESTER, 57% POLYACRYLIC |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



86811 | Nikki Performance, Saffron - Schumacher Fabric
86811 | Nikki Performance, Saffron - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86811 |
| Pattern Name | Nikki Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 56" (144CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/2" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% POLYESTER, 57% POLYACRYLIC |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Texture |
Original: $206.50
-65%$206.50
$72.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86811 |
| Pattern Name | Nikki Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 56" (144CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/2" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 43% POLYESTER, 57% POLYACRYLIC |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Texture |
























