86840 | The City'S Silent Lines Tape, Chartreuse - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86840 |
| Pattern Name | The City'S Silent Lines Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 1 3/4" (4CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% COTTON, 24% LINEN, 5% RAFFIA, 45% FIBRANNE |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



86840 | The City'S Silent Lines Tape, Chartreuse - Schumacher Trim
86840 | The City'S Silent Lines Tape, Chartreuse - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86840 |
| Pattern Name | The City'S Silent Lines Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 1 3/4" (4CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% COTTON, 24% LINEN, 5% RAFFIA, 45% FIBRANNE |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86840 |
| Pattern Name | The City'S Silent Lines Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 1 3/4" (4CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% COTTON, 24% LINEN, 5% RAFFIA, 45% FIBRANNE |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | 0 |























