86870 | Skyline Stripes Reversible, Americano - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86870 |
| Pattern Name | Skyline Stripes Reversible |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 5/8" (24CM) |
| Vertical Repeat | 20" (51CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% COTTON, 56% POLYCOTTON, 24% WOOL |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86870 | Skyline Stripes Reversible, Americano - Schumacher Fabric
86870 | Skyline Stripes Reversible, Americano - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86870 |
| Pattern Name | Skyline Stripes Reversible |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 5/8" (24CM) |
| Vertical Repeat | 20" (51CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% COTTON, 56% POLYCOTTON, 24% WOOL |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86870 |
| Pattern Name | Skyline Stripes Reversible |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 5/8" (24CM) |
| Vertical Repeat | 20" (51CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 20% COTTON, 56% POLYCOTTON, 24% WOOL |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














