86871 | Skyline Stripes Reversible, Dune - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86871 |
| Pattern Name | Skyline Stripes Reversible |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 5/8" (24CM) |
| Vertical Repeat | 20" (51CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 56% POLYCOTTON, 24% WOOL, 20% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






86871 | Skyline Stripes Reversible, Dune - Schumacher Fabric
86871 | Skyline Stripes Reversible, Dune - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86871 |
| Pattern Name | Skyline Stripes Reversible |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 5/8" (24CM) |
| Vertical Repeat | 20" (51CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 56% POLYCOTTON, 24% WOOL, 20% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86871 |
| Pattern Name | Skyline Stripes Reversible |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 5/8" (24CM) |
| Vertical Repeat | 20" (51CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 56% POLYCOTTON, 24% WOOL, 20% COTTON |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
























